X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

فارسانی: بودجه انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ۴ونیم میلیارد تومان است – اخبار سینمای ایران و جهان


تسنیم: سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به بودجه‌ چهار و نیم میلیارد تومانی اعلام کرد با این بودجه نمی‌توان از هنرمندان سرشناس برای همکاری دعوت کرد.

محسن سلیمانی فارسانی صبح امروز در نشستی که در تماشاخانه «سرو» برگزار شد، از برنامه‌ها و مشکلات موجود در مجموعه خود گفت.

وی درباره اینکه چرا هنرمندان سرشناس تئاتر دیگر در این انجمن نمایشی اجرا نمی‌کنند، گفت: «ما با نخبگانی‌ در ارتباط هستیم که تمایل دارند با ما کار کنند؛ ولی بودجه ما در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حدود چهار و نیم میلیارد تومان بودجه انجمن است، هرچند با این تورمی ‌که الان هست و بدهی‌هایی که از قبل داریم و نیز جشنواره‌هایی که برگزار می‌کنیم و بازسازی «سرو» بودجه زیادی نداریم. به طوری که آقای نصیربیگی همین الان می‌گوید حدود ۴۰۰ میلیون برای جشنواره کم‌ دارد.‌»

فارسانی درباره شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری نصیربیگی گفت: «ما از تولیدات این جشنواره استفاده خواهیم کرد تا در تماشاخانه «سرو» اجرا داشته باشند و این محل به عنوان مرکز تئاتر انقلاب و دفاع مقدس هیچ وقت تعطیل نخواهد بود. ما یک‌ رویکرد حمایتی برای آثاری که در اینجا اجرا شوند خواهیم داشت که درباره چگونگی آن با گروه توافق می‌شود. بخشی از کار ما که مورد غفلت قرار گرفته بود عرصه کودک بود که با آقای عالم بخش اخیرا قراردادی بسته شده تا نمایشی‌ با زبان کودک درباره نه گفتن و استکبارستیزی به صحنه ‌رود.»

وی‌ دعوت از آثار پرمخاطب دیگر سالن‌های را جز برنامه تماشاخانه سرو عنوان کرد.

در این نشست، تقی اکبرزاده نیز درباره بخش پژوهش تئاتر، برگزاری نشست‌های تخصصی تئاتر مقاومت در جمع‌های غیرتئاتری و پورتال پژوهشی توضیحاتی ارائه داد.


مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *