X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

اهمیت اکران فیلم های کودک در مناطق کمتر برخوردار – اخبار سینمای ایران و جهان


سینماپرس: معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جریان سفر به استان هرمزگان، بر اهمیت اکران فیلمهای سینمای روز کودک و نوجوان در شهرستان ها و روستاهای کمتر برخوردار تاکید کرد.

به گزارش سینماپرس و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حسین ربانی غریبی در سفر به جزیره ابوموسی از انیمیشن هایی که از سوی کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری جزایر ابوموسی و بندرلنگه تولید شده بود دیدن کرد.

وی همچنین ضمن بازدید از سینما کانون جزیره ابوموسی بر فعال تر شدن این سینما تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تمرکز بیشتری بر جزیره ابوموسی داشته باشیم و به همین منظور از تهران فیلم هایی را برای اکران در این سینما کانون ارسال خواهیم کرد.

سینما کودک ابوموسی با ظرفیت ۱۲۰ نفر در محوطه مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان واقع شده است.

ربانی همچنین از مرکز فرهنگی هنری کانون در بندرلنگه نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت این مرکز قرار گرفت.

وی در بازدید از این مرکز نیز از کاردستی های بومی محلی کودکان و نوجوانان بازدید و به تماشای انیمیشن های که با رویکرد بومی و محلی تولید شده بوده نشست.

بازدید از مرکز فراگیر، مرکز شماره دو و مرکز سفال بندرعباس بخش دیگری از سفر معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که روز ۲۶ مهر ۱۳۹۷ صورت گرفت.

مرکز شماره دو شهر بندرعباس از جمله مراکزی است که با رویکرد تئاتر و تئاتر عروسکی فعالیت میکند.

او همچنین نشست کوتاهی با سفالگران کوچک داشت و آثارِ سفال آنان و عروسکهای دست ساز بومی محلی نیز دیدن کرد.


مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *