X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

«پادشاه» به شبکه چهار می‌آید – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: فیلم سینمایی «پادشاه» به کارگردانی دیوید میشد برای اولین بار جمعه ۱۰ مرداد ماه از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «پادشاه» ( The King) محصول سال ۲۰۱۹ آمریکا و استرالیا است. این فیلم درام تاریخی براساس چند نمایش‌نامه از شکسپیر نوشته و ساخته‌ شده ‌است.

تیموتی شالامی، جوئل اجرتون، شان هریس، لی‌لی-رز دپ، رابرت پتینسون و بن مندلسون در این فیلم مقابل دوربین آدام آرکاپاو بازی کردند. نیکولاس بریتل موسیقی متن این فیلم را ساخته است.
در خلاصه این فیلم سینمایی آمده است: هال، شاهزاده سرسخت و وارث تاج و تخت انگلیس که با عملکرد پدر مستبدش پادشاه انگلستان کاملا مخالف است قصر را ترک کرده و با دوستان جنگجویش در گمنامی زندگی می کند در حالی که بسیاری او را دیوانه و یاغی می پندارند. بعد از مرگ پدر: برادر هال به ناچار پادشاه انگلستان شده و هنری پنجم نام می گیرد. او با تشویق و توطئه های اطرافیان به فرانسه حمله می کند اما بعد از پیروزی متوجه می شود تمام اختلافات و جنگ طلبی های فرانسه، توطئه اطرافیان خودش بوده تا او را به سمت حمله به فراسنه سوق دهند.
سینمایی «پادشاه» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما جمعه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۰:۳۰ در «فیلم خانه» شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *