X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

روی آنتن شبکه سه؛ چیز خاصی نیست! – اخبار سینمای ایران و جهان

خبرگزاری میزان: «چیز خاصی نیست» مجموعه ای طنز تلویزیونی است که با زبانی طنز، به انتقاد از مسائل روز جامعه می‌پردازد. این برنامه می‌تواند با تحول مثبت در محتوا و ساختار، به یکی از پر مخاطب‌ترین و تاثیرگذارترین برنامه‌های شبکه سه سیما تبدیل شود.

محمدرضا صباحی تهیه کننده «چیز خاصی نسیت» درباره چگونگی شکل گیری این برنامه گفت: از ابتدای سال ۹۷ تهیه و تولید برنامه‌های طنز در دستور کار ما قرار گرفت. ساخت این ایده از برنامه ای اینترنتی شروع شد و با استقبال از این برنامه ایده ساخت برنامه «چیز خاصی نیست» برای تلویزیون مطرح شد؛ برنامه‌ای که هم‌اکنون از شبکه سوم سیما در روزهای یک شنبه و سه شنبه پخش می‌شود.

صباحی در ادامه ویژگی «چیز خاصی نسیت» را رویکرد انتقادی آن دانست و افزود: با توجه به ملاحظات مرتبط با این رویکرد، چالش‌های زیادی پیش روی نویسندگان برنامه قرار داشت اما «خانه تولیدات جوان» با حمایت از این برنامه تا حدود زیادی به تیم تهیه، ابتکار عمل داد تا بر چالش‌های موجود غلبه کند و برنامه‌ای را روی آنتن ببرد که با زبانی طنز، به انتقاد از مسائل روز جامعه می‌پردازد.

روی آنتن شبکه سه؛ چیز خاصی نیست!

وی اظهار داشت: برای بهتر شدن محتوا، باید از اتاق فکر و نظر جمعی استفاده کرد. در حال حاضر اتاق فکر برنامه از ۱۷ نفر تشکیل شده است که به تناسب موضوعات مختلف، در تولید محتوای برنامه مشارکت دارند.

صباحی این برنامه را تحول مثبت در محتوا و ساختار دانست و تاکید کرد: اعتقاد دارم اگر حمایت مادی و معنوی مناسب از برنامه «چیز خاصی نیست» صورت پذیرد، این برنامه می‌تواند با تحول مثبت در محتوا و ساختار، به یکی از پر مخاطب‌ترین و تاثیرگذارترین برنامه‌های شبکه سه سیما تبدیل شود. در مقابل اگر حمایت‌ها مناسب نباشد، با توجه به جوان بودن تیم تولید این اثر، و رویکرد خاصی که به موضوعات دارد، این برنامه نمی‌تواند بیشتر از یک فصل مهمان خانه‌های مردم باشد. در انتها باید مجددا از خانه تولیدات جوان تشکر کنم که رویکرد حمایت از جوانان را در برنامه‌سازی در پیش گرفته و باعث شده امکان برنامه‌سازی جوان‌های مستعدی که پیش از این در فضای مجازی فعالیت داشتند، در صدا و سیما فراهم شود.

روی آنتن شبکه سه؛ چیز خاصی نیست!

پیش تر رئیس رسانه ملی در دیدار تشکل های دانشجویی از خانه تولیدات جوان به عنوان یکی از راه های همکاری جوانان علاقه مند با سازمان صدا وسیما نام برده و گفته بود: به مدیر جوان شبکه سه تاکید کردم در بهره گیری از این ظرفیت برای حمایت از تولیدات جوانان هنرمند و مستعد و کادر سازی برای برنامه سازان آینده تلویزیون استفاده شود.

مجموعه طنز تلویزیونی «چیز خاصی نیست» کاری از خانه تولیدات جوان است که در ۲۶ قسمت ۱۵ دقیقه ای تولید و روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۱۶:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

مشاهده خبر از سایت منبع

اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *