X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

ده‌نمکی «زندانی‌ها» را به فجر نمی دهد!/ وقتی دولت تدبیر و امید جشنواره فیلم فجر را خنثی کرده است – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: ده‌نمکی با انتشار توییتی از عدم ارایه فیلم «زندانی‌ها» به جشنواره فیلم فجر خبر داد.

به گزارش سینماپرس این اقدام کارگردان فیلم «زندانی‌ها» را می توان منطبق بر سفارش اخیر یک کارگردان دانست که در اظهارنظری عجیب عنوان نموده بود اگر فیلم های شما موضوعات خاصی دارد به جشنواره فیلم فجر ارایه ندهید!

اما مسعود ده‌نمکی که ظاهرا از مدیریت جشنواره فیلم فجر در سال های اخیر دل خوشی ندارد اعلام کرده به خاطر خاص بودنِ فیلم «زندانی‌ها» که توسط سازمان اوج خریداری شده است، این فیلم را به جشنواره فیلم فجر ارایه نخواهد کرد!

به نظر می رسد تا زمانی که مدل مدیریتی دولتمردان تدبیر و امید، در بی تدبیری و ایجاد ناامیدی در سطح سینمای کشور باشد و فرآیندهای خنثی سازی و بی خاصیت سازی جشنواره فیلم فجر را ادامه دهند، شاهد اتفاقاتی ازین دست خواهیم بود.

ده‌نمکی درباره دلایل این موضوع نوشته است: بعضی کارها و فیلم‌ها از جنس رقابت نیستند و در فضای رقابتی حرف اصلی آنها گم می‌شود. حرف از معنویت و مفاهیم اخلاقی و عرفانی و فیلم هایی از جنس رسوایی ۱ و۲ و حالا هم زندانی‌ها از این گونه‌اند. وقتی فیلمی جلوتر زمان خودش باشد در چنین فضاهای رقابتی دیده نمی‌شوند، حتی اگر قابلیت‌های منحصر به فردی داشته باشند. مثل سکانس‌های زلزله «رسوایی۲» که حالا تیم سازنده این تروکاژها برای شرکت‌های معتبر خارجی کار می‌کنند و در جشنواره خودمان تعمداً دیده نمی‌شوند.

کارگردان «زندانی‌ها» تصریح کرده است: جنس حرف‌های این فیلم علی رغم تکرار تروکاژهای منحصر به فرد و بازی‌های خوب همکارانم، از آن جنس حرف‌هایی است که مخاطب عام بدون پیش‌داوری باید ببیند و تلاش ما بر این است که در اولین فرصت فیلم راهی اکران شود و در غیاب زندانی‌ها، جوان‌ترهای سینما فرصت حضور در بخش رقابتی جشنواره فجر را داشته باشند

ده‌نمکی در خاتمه آورده است: این عدم حضور به معنی گلگی از کسی نیست، فقط یک گام عملی است برای اکران فیلم برای عموم مردم.

مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *