X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

«محمدحسین ایمانی خوشخو» دوباره به عنوان «دبیر شورای هنر» انتخاب شد – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای هنر و اعضای شورای هنر صبح امروز دوشنبه ۲۹ آبان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای هنر در جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر ضرورت تدوین و تصویب اسناد هنری گفت: سند موسیقی که مدتی پیش در شورای هنر نهایی شد به زودی در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و در شورای عالی برای تصویب ارائه می‌شود.

رئیس شورای هنر همچنین گفت: ضرورت دارد که به منظور تدوین اسناد تئاتر، هنرهای تجسمی، سینما و مد و لباس کمیته‌های تخصصی با حضور دستگاه‌های مربوط، شخصیت‌های حقیقی حوزه‌های تخصصی و تشکل‌های هنری صنفی تشکیل شود و این اسناد نیز تدوین شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر جایگاه شورای هنر به عنوان بهترین محفل برای طرح مسائل و ضرورت‌های فرهنگ و هنر و هم‌فکری در این زمینه گفت: تحول در اقتصاد فرهنگ و هنر از برنامه‌های جدی دولت در این دوره است و تلاش می‌شود با فعال‌کردن اقتصاد فرهنگ و هنر و تقویت انگیزه‌ها برای فعالیت در این حوزه، هنرمندان را مورد توجه قرار دهیم.

در این جلسه طرح نشان «ایران فرهنگ» به عنوان طراحی و استقرار نظام ارزیابی و رتبه‌بندی محصولات فرهنگی و هنری ارائه شد و پس از بیان نظرات اعضا مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد با تعیین شورای سیاستگذاری، آئین‌نامه این طرح تدوین شود. طرح نشان «ایران فرهنگ» با ارزیابی آثار فرهنگی مبتنی بر معیارهای فرهنگی و هنری ایرانی اسلامی برای ایجاد زمینه انتخاب و خرید آگاهانه محصولات فرهنگی و هنری به عنوان حق مصرف کننده و مخاطب تدوین شده است و می‌تواند برای انتخاب محصولات فرهنگی به افراد جامعه کمک کند.

همچنین در جلسه شورای هنر، مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گزارشی از اقدامات این معاونت در یک سال و نیم اخیر ارائه کرد و با تشریح وضعیت صنایع دستی کشور در حوزه‌های تولید، پرورش هنرمند، اشتغال، بازار، صادرات، اقدامات دولت و قوانین لازم گفت: صنایع دستی پیشران هویت‌بنیان پیشرفت ایران است و ظرفیت فراوانی برای اشتغال و اقتصاد کشور دارد و سند تحول کمی و بهبود کیفی بازار صنایع دستی نیز به همین منظور تدوین شده است.

همچنین ماده واحده طراحی و اجرای بازارهای هنرهای تجسمی به صورت ملی و استانی به منظور ایجاد فضایی برای عرضه و فروش آثار هنرمندان کشور به صورت فراگیر و نیز ماده واحده دهکده فناوری‌های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق کشور مطرح و به تصویب رسید. ضمناً در این جلسه شورای هنر مطرح و تصویب و مقرر شد سیاست‌ها و ضوابط این ۲ ماده واحده توسط کارگروه‌هایی در شورای هنر تدوین شود.

در این جلسه قاسم زائری، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ۲ گزارش از مجموعه رصد هنر را با عناوین «مالکیت فکری آثار هنری در ایران و هند» تألیف پینکی چادها و «نظام گواهینامه‌های خوشنویسی در ایران و عثمانی» تألیف حمیدرضا قلیچ‌خانی که با همکاری پژوهشگاه و مرکز رصد فرهنگی کشور تهیه شده است، ارائه کرد.

همچنین در این جلسه به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس شورای هنر و تصویب اعضای شورا، محمدحسین ایمانی خوشخو دوباره به عنوان دبیر شورای هنر انتخاب شد.

مشاهده خبر از سایت منبع

اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *