X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

رسول نجفیان برنامه «سوگ آواهای کهن» را اجرا می‌کند – اخبار سینمای ایران و جهان


سینماپرس: ویژه برنامه «سوگ آواهای کهن» با موضوع نغمات عاشورایی اقوام ایرانی و سوگ سهراب در شاهنامه توسط رسول نجفیان و در برج میلاد تهران برگزار می شود.

به گزارش سینماپرس، علی درویش‌پور مدیرعامل برج میلاد تهران درباره اجرای برنامه «سوگ‌آواهای کهن» گفت: هر ساله برج میلاد در دهه دوم محرم و همچنین آغاز ماه صفر ویژه برنامه‌های مناسبتی را برگزار می‌کند که اجرای «سوگ‌آواهای کهن» از جمله این برنامه‌هاست. این ویژه برنامه در واقع روایتی از رسم‌ها و آیین‌های عاشورایی اقوام ایرانی و سوگ سهراب در شاهنامه است که توسط  رسول نجفیان  به مدت ۱۰ شب در گالری غربی برج میلاد برگزار می‌شود.

وی افزود: ویژه برنامه «سوگ‌آواهای کهن» نتیجه تحقیق ۳۰ ساله  رسول نجفیان روی آیین‌ها و رسوم عاشورایی و آهنگ‌های نهفته در تعزیه‌ها، نواهایخادمان اباعبدالله الحسین (ع) و لالایی‌های مادران ایران زمین است که خود نیز به همراه گروهی از هنرمندان موسیقی کشورمان اجرا و روایت می‌کند.

مدیرعامل برج میلاد درباره زمان بندی اجراها توضیح داد: طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته این ویژه برنامه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ روزهای ۱۸ تا ۲۷ مهرماه در گالری غربی برج میلاد تهران میزبان مخاطبان تهرانی خواهد بود. در اجرای نواهای عاشورایی رسول نجفیان گروه موسیقی دمام زن، گروه کر، گروه دف نوازان نیز این هنرمند را همراهی می‌کنند.


مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *