X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

ابتذال خودش را بر سینمای کمدی تحمیل کرده است – اخبار سینمای ایران و جهان


خبرگزاری میزان: کارگردان فیلم “زیباتر از زندگی” با تاکید بر وادادگی بسیاری از اهالی سینما در برابر موج ابتذال در سینما بیان کرد: متاسفانه برخی در وضعیت فعلی که نیازمند چاره‌اندیشی و برنامه ریزی درست است دچار وادادگی و عقب نشینی شده و سینما را به یک عده سینمادار سپرده‌اند که تنها برای گیشه و فروش چرتکه می‌اندازند.

انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما  درخصوص آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی “به کودکان شلیک نکنیم” گفت: متاسفانه این فیلم همچنان مشکل تامین بودجه دارد و با وجود اینکه سه سال از پایان نگارش فیلمنامه می‌گذرد همچنان سرمایه‌ای برای ساخت این اثر پیدا نکرده‌ایم.

وی با نقد کم اهمیت‌ شدن آثار ارزشی در سینما ادامه داد: گاهی اوقات در شرایطی به سر می‌بریم که ارزشی بودن و فیلم ارزشی ساختن جرم است و کسی که می‌خواهد کار ارزشی انجام دهد در این سینما مجرم شناخته می‌شود و مسئولین فرهنگی هیچ اهمیتی به وی نمی‌دهند. امروزه سینما به سمتی رفته که هرجا صحبت از اثر ارزشی می‌شود همه پا پس می‌کشند.

کارگردان فیلم “زیباتر از زندگی” در همین راستا افزود: با وجود تمام سختی‌های سر راه ساخت آثار ارزشی با توجه به اینکه حرف ما حرف حق است از تلاش دست بر نمی داریم و تمام این مدتی که به نوعی جلوی ساخت فیلم‌مان گرفته می‌شود را عبادت می‌دانیم. زیرا برای ساخت این اثر ارزشی زجر بسیار کشیده‌ایم و همواره بر این معقتدیم که خداوند با صابران است.

وی با تاکید بر هجوم سینمای امروز به سمت آثار کمدی اذعان کرد: این روزها ابتذال خودش را بر سینما تحمیل کرده است. ابتذال با نیروی مخربی که دارد خودش را بر سینما کاملاً تحمیل کرده است. در این میان برخی به عمد می‌خواستند که سینما به این سمت برود تا بتوانند با کمک این موج به خواسته‌های مالی و معنوی‌شان برسند. برخی هم بدون توجه به تبعات مساله موجود در سینمای امروز در برابر این موج وادادند و به نوعی همراستا با موج شدند.

این کارگردان سینما با تاکید بر وادادگی بسیاری از اهالی سینما در برابر موج ابتذال در سینما اضافه کرد: متاسفانه برخی در وضعیت فعلی که نیازمند چاره‌اندیشی و برنامه ریزی درست است دچار وادادگی و عقب نشینی شده و سینما را به یک عده سینمادار سپرده‌اند که تنها برای گیشه و فروش چرتکه می‌اندازند.

وی افزود: سینمای امروز به شدت دچار منفعت طلبی شده است. برخی فقط و فقط به فکر فروش اثر سینمایی خود هستند و نمی دانند که شاید با فروش بیشتر ضرری به فیلم آنها نخورد اما ضرری که آن فیلم بر بدنه فرهنگی جامعه می‌گذارد جبران نشدنی است.

شاه حسینی با اشاره به ورود برخی کارگردانان خوب به عرصه سینمای کمدی خاطرنشان کرد: خیلی از کارگردانانی که امروزه وارد عرصه کمدی شده‌اند در همواره دغدغه ارزشی داشتند اما گاها مجبور به این رویه شده‌اند. من خودم هیچگاه تن به این موج نمی‌دهم اما نباید از حق بگذریم که شاید برخی زندگی‌شان خیلی سخت می‌گذرد و گاهاً مجبور به این نوع فیلمسازی می‌شوند.


مشاهده خبر از سایت منبع

0
اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *