X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

پخش بیش از ۶۰ فیلم تکراری در یام ارتحال بنیانگذار انقلاب – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «مثل یک پدر»، «قیام»، «سکوت خدا» تعدادی از فیلم های سینمایی پایان هفته هستند.

به گزارش سینماپرس، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «مثل یک پدر»، «قیام»، «سکوت خدا»، «رگبار»، «زندانی ایرلندی»، «اسرار رسمی»، «شجاع مرد کوچک»، «آفتاب و زمین»، «طیب»، «بیست و چهار»، «صدای منو می‌شنوید؟»، «خاموشی ستاره»، «الهیار و مه رو»، «جوی»، «آسمان بین ما»، «یازده دقیقه و سی ثانیه»، «چ»، «شکار»، «به وقت شام»، «صخره زرد»، «طعم شیرین خیال»، «تقلب»، «راننده»، «نجات لنینگراد»، «جنگ جریان»، «پل سفید»، «بازگشت»، «نردبان»، «آن سوی مه»، «آن سوی پرچین»، «جاسوس نامریی»، «تیغ و ترنج»، «تو می‌مانی»، «فصل شکار»، «بازمانده»، «افسانه ماردوش-۳»، «گلابی غول پیکر»، «پا به پای آفتاب»، «افسانه درخت»، «یک پلیس و نصفی»، «۱۲ سال بردگی»، «شیر خفته»، «صنوبر»، «نبرد جبار»، «شمالگان»، «آن چه در پنج روز به نیمه شب گذشت ۲»، «اینجا چراغی روشن است»، «هریت»، «کوهستان»، «ملک سلیمان»، «آن سوی اقیانوس»، «قیام»، «مارپیچ ۱»، «شب واقعه»، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین»، «در گرمای شب»، «خانه‌ای کنار ابرها»، «نامزدی طولانی»، «پس از طوفان»، «مارپیچ ۲»، «قاعده بازی»، «استاد دروغ» و «دزد پاریسی» چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۱۴، ۱۵ و ۱۶ خرداد ماه مصادف با ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

 شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «مثل یک پدر» به کارگردانی «رهبر قنبری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان «مثل یک پدر» در حال و هوای سال ۴۲ می‌گذرد و درباره شاگرد عکاس خانه‌ای است که بنا به شرایطی برای عکاسی از مردم، وارد تظاهرات ۱۵ خرداد می‌شود.

سعید نیک‌پور، مریم کاویانی، حسین عابدینی، بهزاد داوری، سعیده عرب، راحی بوستانی، آریا گوهر، حمید عجمی، امیرحسین عباسی و حسین تفرشی از بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «قیام» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در خصوص جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی است و به وقایع مهم تاریخی مانند ۱۷ شهریور، کشتار کفن پوشان ورامین، کودتای ۲۸ مرداد، منزل حضرت امام خمینی (ره) در قم، کمیته ضد خرابکاری و … پرداخته شده است.

حسین نورعلی، امیریل ارجمند، سعید نیکپور و شکرخداگودرزی در فیلم تلویزیونی «قیام» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «سکوت خدا» به کارگردانی «راما قویدل»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: رعنا کمالی به عنوان پرستار وارد خانواده محمودیان می‌شود. نرگس محمودیان زنی ۵۰ ساله است که سال هاست به دلیل بیماری ناشناخته‌ای که بعد از سفر به مدینه عارضش شده رنج می‌برد. نرگس پسر جوانی به نام امیر محمد و دختری به نام هدی دارد. هدی با مهندسی به نام حامد ازدواج کرده است. رعنا عراقی و متولد کربلاست. امیر محمد پس از آن که همسرش او را ترک کرده مدتی دچار افسردگی شده و به تازگی از بیمارستان مرخص شده است. هدی مخالف حضور رعناست، چون معتقد است عراقی‌ها بهداشت مناسبی ندارند، اما وقتی می‌بیند مادر حس خوبی دارد و دیگر از مردن حرف نمی‌زند رضایت می‌دهد بعد از چند روز یکی از دوستان نرگس به دیدنش می‌آید و انگشتری متبرک از کربلا برایش می‌آورد که …

پروانه معصومی، بهناز جعفری، امیر آقایی و مهسا کرامتی در فیلم تلویزیونی «سکوت خدا» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «رگبار» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم اعدام انقلابی حسنعلی منصور را روایت می‌کند.

سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی، امیریل ارجمند و گوهرخیراندیش در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «زندانی ایرلندی» به کارگردانی «مارچلا سیلوا»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی الکسیا مویانو، تام هریس و مانوئل ویسنته خواهیم دید: در سال ۱۸۰۶، در روستایی اطراف شهر سن لوئیس، به زن اسپانیایی جوانی به نام لوئیسا خبر می‌دهند که همسرش امبروسیو در جنگ میان ایرلند و اسپانیا کشته شده است. پس از پایان مراسم خاکسپاری، مانوئل برادر امبروسیو، تلاش می‌کند تا لوئیسا و پسر نوجوانش خوآن را با خود از روستا برده و در شهر اسکان دهد، اما لوئیسا نمی‌خواهد آنجا را ترک کند و قبول نمی‌کند. در پی یک طوفان شدید در روستا، قسمت زیادی از خانه و اصطبل لوئیسا از بین رفته و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. فرمانده آن منطقه، یکی از سه سرباز ایرلندی را که تحت نظر دارد و قابل اعتماد است، به خانه بیوه جوان فرستاده تا خرابی‌ها را تعمیر کند. سرباز جوان که کانر نام دارد، کم کم به لوئیسا علاقه‌مند شده و با مهربانی‌ها و رفتارش، لوئیسا را نیز به خود علاقمند می‌کند. حتی هنگامی که فرمانده به کانر می‌گوید که آزاد است و می‌تواند برود، او از رفتن سر باز می‌زند و با لوئیسا ازدواج می‌کند و از او صاحب یک پسر می‌شود. خوآن که حالا جوان برازنده‌ای شده، به جنگ می‌رود. کانر وقتی ناراحتی لوئیسا را می‌بیند به دنبال کانر به میدان جنگ می‌رود و …

**************************************************

فیلم سینمایی «اسرار رسمی» به کارگردانی «گوین هود»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم درام محصول ۲۰۱۹ انگلیس و آمریکا با بازی کیرا نایتلی، مت اسمیت، رالف فاینز و متیو گود است که داستان کاترین گان را روایت می‌کند.

**************************************************

 شبکه دو سیما

انیمیشن سینمایی «شجاع مرد کوچک» به کارگردانی «صمد غلام‌زاده»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

**************************************************

فیلم سینمایی «آفتاب و زمین» به کارگردانی «جواد شمقدری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم درباره سید مصطفی خمینی (پدر امام خمینی) است که طلبه بوده و روزها را به کشاورزی اشتغال دارد و عصرها و شب‌ها کلاس‌های آموزشی و طلبگی برپا می‌کند. عده‌ای از خوانین و اربابان از اینکه سید مصطفی مرید آن‌ها نیست به ستوه آمده و به مردم آزار و اذیت می‌رسانند. سید مصطفی در مقابل آنها می‌ایستد تا اینکه توسط عده‌ای مزدور کشته می‌شود و …

حسین انصاری، رضا سعیدی، بهمن دان، ولی الله مؤمنی و لعیا باستانی در فیلم سینمایی «آفتاب و زمین» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «طیب» به کارگردانی «قدرت الله بزرگی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان «طیب» درباره طیب حاج رضایی است که در دوران قبل از انقلاب در شهر تهران برای خود اسم و رسمی داشته و به جوانمردی از او یاد می‌شده و فرد نیکوکاری بوده است. طیب با کسانی که به مردم عادی زور می‌گویند مقابله می‌کند و دست مستمندان را می‌گیرد. طیب و دوستانش در ماه محرم علی رغم مخالفت رژیم شاه هیات‌های عزاداری را به خیابان‌ها می‌آورند. این امر به مزاج سلطنت خوش نمی‌آید. رژیم تصمیم می‌گیرد با نزدیک کردن طیب به رژیم از او و نام او سوءاستفاده کند. طیب در اینجا مرتکب اشتباه شده و با نزدیک شدن به آدم‌های رژیم و همکاری با آن‌ها به وجهه مثبت خود در میان مردم لطمه می‌زند. اما …

جعفر دهقان و حسن جوهرچی در فیلم سینمایی «طیب» ایفای نقش کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «بیست و چهار» به کارگردانی «داریوش ربیعی»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: رزمنده‌ای که بیست و چهار سال را در کما بوده، از کما در آمده و امامش نیز رحلت کرده است. او برای رسیدن به قراری مهم و دادن آنچه که قرار است برای دو نسل بعدی اش به یادگار گذارد با زن و شوهر جوانی راهی تهران شده که برای انتقال واقعیت به او همراهش شده اند، رزمنده هنوز نمی‌داند که با دختر و دامادش همسفر است و در طول مسیر آن‌ها واقعیاتی از زندگی و اجتماع فعلی را برای او بیان می‌کنند و …

قاسم زارع، نرگس محمدی و میثاق زارع در این فیلم بازی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «صدای منو می‌شنوید؟» به کارگردانی «صادق پروین آشتیانی»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک شهر… یک کلید… و یک سفر… پدر سفری را آغاز می‌کند… سفری که پایانی است بر سال‌ها سکوت… سفری برای رهایی… برای رسیدن به پسرش که از نبرد بازنگشته… سفری برای پیدا شدن یک در… برای سبز ماندن خانواده اش و برای بازگرداندن زندگی به تنها نوه اش خورشید…

پرویز پورحسینی، مژگان بیات، نگار عابدی، سعید داخ، حسن عباسی و عطا سلمانیان در فیلم سینمایی «صدای منو می‌شنوید؟» ایفای نقش کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «خاموشی ستاره» به کارگردانی «ماهش مانجری کار»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی نانا پاتیکار، مهدا مانجریکار و رینمایی دیشپانده آمده است: گانپات ستاره خوشنام تاتر است که پس از بازنشستگی، اموالش را بین دختر و پسرش تقسیم می‌کند. او خانه را به پسرش می‌دهد و پس ازاندازش را به دخترش می‌بخشد. در ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود، اما پس از بزرگ شدن نوه اش تنش در خانواده زیاد می‌شود و در نهایت پس از دعوایی که بین گانپات و عروسش در می‌گیرد، او و همسرش خانه را ترک کرده و به خانه دخترش می‌روند. گانپات و همسرش مدتی همراه دختر و دامادشان زندگی می‌کنند، اما به خاطر رفتارهای گانپات، دعواهایی بین او و دخترش شکل می‌گیرد و در نهایت به خاطر آن که دختر، اشتباها به پدرش تهمت دزدی زده، گانپات و همسرش شبانه، آنجا را ترک می‌کنند تا به خانه روستایی شان بروند. در بین راه آن‌ها برای استراحت در جایی اتراق می‌کنند، اما …

**************************************************

فیلم سینمایی «الهیار و مه رو» به کارگردانی «یوزیر زهیرخان»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: الله یار پسر بچه‌ای است که با پدر جنگلبانش زندگی می‌کند. شبی الله یار با صدایی بیدار شده و به حیاط خانه می‌رود و متوجه می‌شود که یک بز کمیاب به نام بز مار خور در یک جعبه در حیاط آن‌ها افتاده؛ شکارچی برای پس گرفتن مارخور به پدر الله یار حمله کرده و بز و الله یار را با خود می‌برد. الله یار وقتی ماشین می‌ایستد، با مارخور فرار می‌کند. الله یار و مارخور که نامش مهرو است با هم به سمت سیاکوه به راه می‌افتند تا خانواده مهرو را از خطر بازگشت شکارچی‌ها آگاه کنند ولی…

**************************************************

فیلم سینمایی «جوی» به کارگردانی «دیوید اُ راشل»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی جنیفر لارنس، رابرت دنیرو و بردلی کوپر درباره جوی است که در کودکی اختراعات زیادی داشته، اما پس از جدایی پدر و مادرش، زندگی سختی را گذرانده و حالا پس از ۱۷ سال مادر دو بچه، همسر یک خواننده آس و پاس و کارمند اخراجی فرودگاه است و زندگی مالی سختی دارد.  

**************************************************

فیلم سینمایی «آسمان بین ما» به کارگردانی «پیتر چلسوم»، شنبه ۱۷ خرداد ماه ساعت ۲۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی گری الدمن، ایسا باترفیلد، کارلا گوجینو و بریت رابرتسون خواهیم دید: گروهی از فضا نوردان که یکی از آن‌ها زن جوانی به نام ساراست برای سفر به مریخ داوطلب شده اند و قرار است آن‌ها اولین شهروندان مریخ باشند. پس از مدتی از آغاز سفر، مشخص می‌شود سارا باردار است، اما برای جلوگیری از بین رفتن اعتبار شرکت، به سفر ادامه داده و کودک در مریخ متولد شده و سارا از دنیا می‌رود. ۱۴ سال بعد، آن نوزاد به پسری نوجوان به نام گاردنر تبدیل شده و می‌خواهد به زمین بیاید تا پدرش را پیدا کند. گاردنر با تلاش بسیار مسئولان را راضی می‌کند که به زمین بیایند و به محض رسیدن به زمین از مرکز فضایی فرار کرده و به دیدن تاسلا، دختر جوانی که گاردنر با شکستن رمز رایانه اش با او آشنا شده می‌رود و از او برای پیدا کردن پدرش کمک می‌خواهد. تاسلا با اطلاعات روی حلقه مادر گاردنر عاقد را پیدا کرده و با کمک عاقد، آدرس خانه مادر را پیدا می‌کنند.

**************************************************

 شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «یازده دقیقه و سی ثانیه» به کارگردانی «بهروز افخمی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: روز سی‌ویکم شهریور سال ۱۳۵۹ فرودگاه مهرآباد بمباران شد. این روز در ذهن اغلب مردم ایران روز آغاز جنگ ایران و عراق محسوب می‌شود. از بعد از ظهر سی‌ویک شهریور با انتشار خبر بمباران فرودگاه حالتی از وحشت و خشم و انتظار مردم تهران و ایران را فراگرفت. خیابان‌های شهرخلوت شد و برق مناطق حساس حکومتی و خیابان‌های اطراف مناطقی که احتمال بمباران می‌رفت قطع شد. ساختمان‌های تلویزیون هم در تاریکی فرورفت. در حالی که بسیاری از کارمندان به خانه رفته بودند بعضی از آن‌ها داوطلبانه خود را به جام‌جم رساندند که بعد از بمباران فرودگاه به جماران بروند و پیغام امام (ره) را ضبط کنند تا به اخبار ساعت ۸:۳۰ برسانند. اما چون …

عبدالرضا اکبری، محمدیاشار افخمی و امیرحسین قاسمی در فیلم تلویزیونی «یازده دقیقه و سی ثانیه» ایفای نقش کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در اواخر مرداد سال ۱۳۵۸، مصطفی چمران از طرف دولت موقت مأموریت پیدا می‌کند به پاوه برود و درگیری داخلی به‌وجود آمده در آنجا را خاتمه دهد. سه رأس درگیری موردنظر را مردم پاوه، کردهای جدایی‌طلب و رزمندگان پاسدار تشکیل می‌دهند. چمران با تکیه بر نگاه عرفانی و بینش صلح‌جویانه‌اش، هم باید در برابر جسارت و میل به عدالت‌طلبی اصغر وصالی به عنوان فرمانده پاسداران مستقر در پاوه مقاومت کند و هم دکتر عنایتی به عنوان رئیس کردهای شورشی را قانع کند که دست از درگیری بردارد …

فریبرز عرب نیا، سعید راد، مریلا زارعی و بابک حمیدیان در فیلم سینمایی «چ» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «شکار» به کارگردانی «مجید جوانمرد»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: احمد با یک کامیون حامل گوشت به سمت پایتخت در حرکت است. او عجله دارد تا قبل از زایمان همسرش محموله را تحویل بدهد و به زادگاهش بازگردد. در یکی از شهرهای بین راه توقف می‌کند و همان لحظه انفجاری در میدان شهر رخ می‌دهد و مجسمه‌ای که قرار بوده روز بعد پرده برداری شود منهدم می‌شود. احمد به سرعت از محل می‌گریزد. مأموران امنیتی به او مظنون می‌شوند و پس از آزادی، در راه بازگشت با جوانی به نام مصطفی همراه می‌شود که به تازگی از زندان آزاد شده است. مأموران جاده را بسته‌اند. مصطفی که مشغول رانندگی است. کامیون را از میان آنها عبور می‌دهد که …

پرویز پرستویی، مرحوم خسرو شکیبایی، عنایت بخشی، علی آقاجانیان، مرحومه مهری ودادیان، منیژه سلیمی، نقی سیف جمالی و مرحوم نعمت‌الله گرجی در فیلم سینمایی «شکار» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: یونس و علی، پدر و پسر خلبانی هستند که مأموریت ویژه آنها به پرواز درآوردن یک هواپیمای ایلوشین در تَدمُر به سمت دمشق است. آنها باید مردم تحت ظلم داعش را به وسیله این پرواز نجات دهند، اما در این راه مشکلات زیادی در انتظار آن‌ها است.

بابک حمیدیان، هادی حجازی‌فر، پیر داغر، خالد السید، رامی عطاالله، الیث المفتی و ژاله کاظمی در فیلم سینمایی «به وقت شام» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «صخره زرد» به کارگردانی «نیک والِلونگا»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جیمز روسیو، مایکل باین، لنور آنریل و مایکل اسپیرز آمده است: مکس دی تیریک، یک هفت تیرکش شرور است که با گروهش قصد یافتن برادر و پسر برادرش را دارند، مکس ادعا می‌کند در مناطق متعلق به سرخ پوست‌ها گم شده اند. مکس به سراغ تام هتز می‌رود که خواهرش سارا به عنوان پزشک برای سرخ پوستان کار می‌کند و با آن‌ها دوست و صمیمی است. هتز، مکس و گروهش را پیش سارا و سرخ پوستان می‌برد و سرخ پوستان موافقت می‌کنند فردی از خود را با آن‌ها همراه سازد که راهنمایشان باشد، اما.

**************************************************

فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: شیرین قناد دختر یک خانواده قناد است او دانشجویی است که ماجرای آشنایی خود و خانواده اش با استاد دانشگاهش که در دل طبیعت درس‌هایی درباره محیط زیست به آنها آموزش می‌دهد را روایت می‌کند. از قضا این استاد ساده دل عاشق شیرین می‌شود، و شیرین نیز که دوست دارد با استادش ازدواج کند همه خواستگار هایش را رد می‌کند، استاد فکر ساخت خانه‌ای می‌افتد که در مصرف انرژی بهینه و کم مصرف باشد و از انرژی‌های طبیعی استفاده کند، اما …

شهاب حسینی، نازنین بیاتی، نادر فلاح، نازنین فراهانی، پریوش نظریه و مهدی حسینی بجستانی در فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» بازی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «تقلب» به کارگردانی «سومیک سن»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی عمران هاشمی، شریا دانوانتاری و سیندادیپ چاترجی آمده است: ساتا جوان باهوشی است که در کنار پدر و مادر و خواهرش زندگی خوبی دارد. پدر ساتا آرزو دارد پسرش در رشته مهندسی و یا پزشکی در دانشگاه قبول شود و دخترش نوپور به زودی ازدواج کند و به خانه خودش برود. ساتا موفق می‌شود در رشته مهندسی پذیرفته شود. ساتا و خانواده اش به لحاظ مالی به سختی زندگی می‌کنند. تا اینکه درست در همان روزی که نتیجه امتحان ساتا می‌آید، مرد جوانی به نام راکش نزد او می‌رود و از ساتا می‌خواهد که از دانش و علمش برای کسب درآمد میلیونی استفاده کند. راکش به ساتا پیشنهاد می‌دهد که به جای دانش آموزانی که نمی‌توانند در امتحانات پزشکی و مهندسی پذیرفته شوند و هوش بالایی برای درس ندارند، به جلسه امتحان برود، تا آن‌ها ورودی دانشگاه شوند. ساتا به خاطر فقر مالی پیشنهاد راکش را می‌پذیرد. مدت زیادی نمی‌گذرد که …

**************************************************

فیلم سینمایی «راننده» به کارگردانی «جرمی راش»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی فرانک گریلو، کاتلین کارمیچل و گرات دیلاهانت؛ درباره یلمن راننده‌ای حرفه‌ای است که به دلیل همدستی در یک سرقت سه سال در زندان بوده و حالا بعد از آزادی مقروض است و برای نجات خانواده اش تصمیم می‌گیرد رانندگی در سرقتی را که مردی مرموز به نام هندلر از طریق دوستش کلی به او پیشنهاد داده بپذیرد. او قرار است دو سارق را سوار کند و به محل بانک برده و بعد از سرقت آن‌ها را در محل تعیین شده پیاده کند. درست هنگامی که او سارقان را در محل بانک پیاده می‌کند تلفنی ناشناس به او می‌شود. مرد پشت خط هندلر یا همان کارفرمای اوست که از او می‌خواهد که بعد از اینکه دو سارق پول‌ها را در صندوق عقب گذاشتند آن‌ها را جا گذاشته و به تنهایی محل را ترک کند در غیر این صورت آن دو ویلمن را خواهند کشت. ویلمن همین کار را می‌کند و …

**************************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «نجات لنینگراد» به کارگردانی «الکسی کوزلوف»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم درام جنگی با بازی مریا ملنیکووا، بوریس شرباکوف و جلامسکی آمده است: پاییز سال ۱۹۴۱، لنینگراد در جنگ جهانی دوم در محاصره است. قرار است ارتش روسیه مردم را با کشتی و لنج‌های باقی مانده از شهر خارج کنند، اما آلمان‌ها نمی‌خواهند کسی زنده از لنینگراد فرار کند. سرباز جوانی به همراه نامزدش که پرستار است قرار است روی یکی از کشتی‌ها کار کند. کشتی توسط هواپیمای آلمانی مورد حمله قرار می‌گیرد، اما سرباز جوان با شجاعت، یکی از هواپیماها را ساقط کرده و موجب نجات جان سرنشینان کشتی می‌شود.

**************************************************

فیلم سینمایی «جنگ جریان» به کارگردانی «آلفونسو گومز ریخون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

این فیلم تاریخی با بازی بندیکت کامبریج، مایکل شنون و نیکولاس هولت؛ داستان رقابت بین دو تن از برترین و نابغه‌ترین مخترعان جهان یعنی توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس و تلاش‌های تسلا برای گسترش جریان برق در مناطق مختلف است. ادیسون با کمک تسلا به دنبال گسترش برقی بدون خطر هستند، اما رقیب او وستینگهاوس به دنبال ارائه برقی ارزان است.  

**************************************************

 شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «پل سفید» به کارگردانی «علی قوی تن»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم داستان بهاره یک دختر بچه ابتدایی است که یک سال پیش در جاده با والدینش تصادف کرده و ماشینشان به ته دره سقوط کرده و پدرش فوت کرده است. بهاره هم مدتی در کما بوده است. او یک پایش کمی مشکل دارد و درست نمی‌تواند راه برود و در تست‌های مدرسه هم نتوانسته نمره بیاورد، مدیر مدرسه او را به مدرسه استثنایی می‌فرستد، ولی مادر بهاره خیلی در مقابل این قضیه مقاومت می‌کند و می‌خواهد که دخترش به مدرسه خودش برگردد.
بهاره نوروزی، حسین محمدیان، صدیقه نوروزیان، فریبا بجنوردی و امیر پاسبان در فیلم تلویزیونی «پل سفید» بازی کرده اند.
**************************************************

فیلم تلویزیونی «بازگشت» به کارگردانی «علی غفاری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: الهام با خبر فوت مادرش در خرداد ۶۸ از لندن عازم ایران می‌شود، ولی به دلیل مشارکت پدرش در دستگیری امام خمینی(ره) به عنوان راننده و از طرفی به دلیل توصیه‌های دوست پدرش آقای قوامی به دیدن پدرش نمی‌رود. الهام که به برخوردهای قوامی مشکوک شده است وانمود می‌کند که همه چیز را به پلیس گفته، قوامی نیز با یک صحنه سازی پدر الهام را از دست ماموران قلابی خلاص می‌کند. با تیزهوشی الهام دست قوامی رو می‌شود، ولی …

آتیلا پسیانی، حدیث فولادوند، رامبد شکرابی، هرمز سیرتی، سمیرا سیاح و زهرا سعیدی در فیلم تلویزیونی «بازگشت» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «نردبان» به کارگردانی «ولی باقری»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم درباره نرگس دختری است که امسال  به سن تکلیف می رسد و قرار است که همه بچه‌ها در جشن تکلیفشان با چادر حاضر شوند. مادر نرگس به اتفاق دختر همسایه شان کوثر برای خرید چادر می‌روند و دو چادر هم شکل برای آن‌ها می‌دوزند. در روز جشن تکلیف چادر نرگس و کوثر که از او کوچک‌تر است با هم عوض می‌شود و نرگس در مدرسه متوجه می‌شود که چادرش کوتاه است و به خانه برمی گردد و بالاخره چادرش را می‌گیرد، ولی موقع برگشت چادرش به یک میخ در دیوار گیر کرده و پاره می‌شود و …

آیلین باقری، نازنین زهرا متقیان، زهرا نجفی، شیما افسری و ریحانه متقیان در فیلم تلویزیونی «نردبان» هنرنمایی کرده اند.
**************************************************

فیلم سینمایی «آن سوی مه» به کارگردانی «منوچهر عسگری نسب»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: مهدی قوامی پس از دریافت حکم فرمانداری یکی از شهرهای شمالی برای انجام وظیفه با اتومبیل شخصی عازم منطقه می‌شود. سه مرد که در تعقیب او هستند، مرد دیگری را که اتومبیلی شبیه اتومبیل قوامی دارد، به قتل می‌رسانند. در جاده مهاجمان با دیدن قوامی متوجه اشتباه خود می‌شوند و او را تعقیب می‌کنند. شب هنگام مه غلیظی جاده را می‌پوشاند. مهاجمان بر اثر ریزش کوه کشته می‌شوند. اتومبیل قوامی نیز به دلیل مه به رودخانه سقوط می‌کند. اما …

علیرضا شجاع نوری، ایرج طهماسب، سارا نجفی، میترا قمصری، ابوطالب نجفی و ملیحه نیکجومند در فیلم سینمایی «آن سوی مه» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «آن سوی پرچین» به کارگردانی «تیم جانسون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: حیوانات از خواب زمستانی بیدار شده اند، آنها یک پرچین بزرگ را درست وسط جنگل می‌بینند. وینست خرس می‌بیند که غذاهایش توسط آرجی راکون به سرقت رفته است. آرجی از او فرصت یک هفته‌ای می‌خواهد، تا آن‌ها را به او برگرداند. در جنگل غذایی یافت نمی‌شود، اما حیوانات می‌گویند که آن سوی پرچین غذا یافت می‌شود.
**************************************************

فیلم سینمایی «جاسوس نامریی» به کارگردانی «جاز بون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم با بازی لوئیس کو، نیک چیونگ و فرانسیس نگ؛ درباره تسای و آردی دو پسر بچه بازیگوش و باهوش است که یک روز توسط افراد ناشناسی ربوده می‌شوند.  

**************************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «تیغ و ترنج» به کارگردانی «آرش سجادی حسینی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان آمده است: نسرین افضل دختر شجاع و جسوری است که در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل است. زمان سلطنت شاه و کشف حجاب است و در مدرسه خفقان شدیدی حاکم است. نسرین به همراه دوستانش در مدرسه فعالیت‌های انقلابی دارند و بارها تا مرز به دام افتادن به دست ساواک پیش می‌رود.

آزاده مهدی زاده، حسین معلومی، رامتین خداپناهی، عنایت بخشی و افسر اسدی در فیلم تلویزیونی «تیغ و ترنج» بازی کرده‌اند.
**************************************************

فیلم تلویزیونی «تو می‌مانی» به کارگردانی «حمید بهمنی»، پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است که حبیب یکی از کهنه رزمندگان سپاه پاسداران مجبور می‌شود گذشته خود و همسرش را برای تنها دخترش تعریف کند. حبیب در اوایل انقلاب به دعوت یکی از دوستانش وارد سپاه ارومیه می‌شود.

مشاهده خبر از سایت منبع

اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *