X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

پرتره «ناصر نظامی» در شبکه مستندسیما – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: «زندگی نظامی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از ناصر نظامی صداپیشه باسابقه کشورمان است که از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، «زندگی نظامی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از ناصر نظامی صداپیشه باسابقه ایرانی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود.

«زندگی نظامی» تازه‌ترین مستند از مجموعه مستندهای دوبله و صداست که در شبکه مستند سیما تهیه و تولید می شوند.

توکلی درباره این مستند گفت: آبان ماه سال ۹۸ پس از گفتگویی که با آقای نظامی در دفتر شبکه داشتم، تصویربرداری «زندگی نظامی» آغاز شد اما با گذشت چند روز از تصویربرداری در منزل استاد و استودیو، متاسفانه وی دچار عارضه قلبی شده و برای ادامه درمان راهی کانادا شد.

وی افزود: قرار بر این بود که بعد از بازگشت وی تصویربرداری در محل تولدشان ادامه یابد که شوربختانه ویروس کرونا مانع ادامه کار شد و در نهایت همین فیلم که البته از نظر من فیلم کاملی هم است تدوین و برای پخش تحویل شبکه مستند شد.

توکلی عنوان کرد: ناصر نظامی علی رغم اینکه گوینده تیپ های جدی است، انسان بسیار مهربان و رئوفی است و به جوانان و حضور آنها در حرفه دوبله اهمیت می دهد و در جریان تولید این فیلم نیز نهایت همکاری را با ما داشت اما افسوس که فرصت بیشتری برای پرداختن به ابعاد مختلف زندگی وی فراهم نشد.

این تهیه کننده و کارگردان ادامه داد: همزمان با روزهای تصویربرداری پیامی به دست آقای نظامی رسید مبنی بر اینکه بیژن علیمحمدی دوبلور فقید سکته کرده است، این اتفاق تلخ هم در فیلم درج شده و به یادگار مانده است.

وی در پایان متذکر شد: نظامی گویندگی و مدیر دوبلاژی انیمیشن، سریال و فیلم های سینمایی خارجی و ایرانی مانند «دراکولا»، «زنان کوچک»، «آرتور»، «دور دنیا در هشتاد روز»، «ای کی یو سان»، «شرلوک هولمز»، انیمیشن «بتمن» و … را در کارنامه دارد اما از معروفترین نقش های وی می توان به دوبله نقش اول سریال «مرد شش میلیون دلاری» اشاره کرد.

«زندگی نظامی» بعد از حدود ۲ سال برای نخستین بار یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ و دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۹ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مشاهده خبر از سایت منبع

اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *