X

جزئیات وبلاگ

دفتر سینمایی

همه چی آروم… – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: منوچهر شاهسورای مدیرعامل خانه سینما در جلسه روز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه با روسای ۲۰ صنف خانه سینما تأکید کرد که خانه سینما به لحاظ تأمین مالی و حمایتی در شرایط خوبی به سر می‌برد.

به گزارش سینماپرس، جلسه ارائه گزارش و تبادل نظر هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما با روسای اصناف سینمایی روز شنبه ۱۳ اردیبهشت به دعوت هیات مدیره در خانه سینما تشکیل شد.

این جلسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ موازین فاصله گذاری اجتماعی به دعوت هیات مدیره خانه سینما با حضور ایشان، بازرس و مدیرعامل خانه سینما در سالن سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.

این جلسه با موضوع گزارش در مورد روند اهدایای هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما و نیز اقدامات صورت گرفته برای تامین منابع مختلف بابت حمایت‌های معیشتی، رفاهی و بیمه ای از اعضا در شرایط پساکرونا طی چند ماه آینده با حضور روسا یا نمایندگان صنوف سینمایی در ساعت ۱۱:۱۵ آغاز شد.

در ابتدای جلسه همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما گزارش جامعی از میزان، چگونگی تأمین و نحوه توزیع هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما ارائه کرد و در ادامه با اشاره به روند ادامه بیکاری اعضای خانواده سینما در شرایط موجود ناشی از کرونا گفت که برای کمک به نیازهای معیشتی و رفاهی اعضای اصناف با منابعی که از جاهای مختلف تأمین شده برای حدود ۴ ماه آینده امکان حمایت و پرداخت به اعضای نیازمند را داریم.

وی در مورد سامانه ثبت اطلاعات اعضا مطرح کرد: استقبال بسیار خوبی از سامانه ثبت اطلاعات اعضای خانه سینما صورت گرفته و طی حدود ۱۰ روز بیش از ۳۰۰۰ نفر از اعضای اصناف در سامانه اطلاعات خودشان را ثبت کرده اند که این اطلاعات در خانه سینما و اصناف محفوظ خواهد بود.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز با تأیید و تکمیل سخنان اسعدیان عنوان کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های ممتد از قبل از عید تا به حال و بر اساس نظر هیات مدیره که خواهان جذب منابع مالی و معیشتی مختلف برای کمک به اعضایمان بودند، در شرایط خوبی به سر می‌بریم که بابت حمایت و کمک‌رسانی به اعضایمان هیچ نیازمندی از آحاد صنوف بر اساس اطلاعات سامانه و تأیید روسای صنوف بی جواب نخواهد ماند.

وی در ادامه به پیش‌بینی تدابیری برای روزهای آینده و گذر از تعطیلی پروژه‌ها به از سرگیری فعالیت‌ها با حفظ تدابیر مختلف و لازم از جمله اکران آنلاین فیلم‌ها اشاره کرد و افزود: می‌باید به دنبال راه و روش‌های جدید باشیم و از آن‌ها حمایت کنیم تا با ایجاد رونق در تولید و نمایش بازارهای کار بیشتری را برای اعضای سینما فراهم کنیم.

همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما نیز اشاره کرد: اکنون ابا داریم از اینکه بگوییم منابع حمایتی را از کجاها تأمین کردیم ولی می‌گوییم که منابع لازم موجود است و می‌توانیم از همین هفته توزیع آن را شروع کنیم ولی باید مدیریتش کنیم تا بتوانیم به درستی طی این چند ماه آینده تخصیص و توزیع بکنیم.

پس از صحبت های برخی از روسای صنوف و نیز پرسش و پاسخ های گوناگون قرار بر این شد تا کارگروه ویژه ای با مسئولیت روانبخش صادقی دبیر هیات مدیره خانه سینما با حضور نمایندگان هیات مدیره و نیز روسای صنوف ظرف چند روز آینده جهت مدیریت منابع مالی تأمین شده تشکیل شود تا با توجه به اطلاعات موجود اعضا، آن‌ها بگویند طی چند ماه آینده چگونه و به چه میزان و با چه زمانبندی نسبت به توزیع کمک های حمایتی اقدام بشود.

در پایان جلسه با توجه به اطلاعات ارائه شده و نیز پرسش و پاسخ‌های صورت گرفته، روسای صنوف در جریان تلاش‌های انجام شده توسط مدیرعامل و هیات مدیره خانه سینما قرار گرفتند و ضمن تبادل نظر و همفکری لازم با توجه به تأکید هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما بر مشارکت و مسئولیت روسای اصناف در تکمیل و تأیید لیست های مورد نیاز از اعضا برای بهره مندی از کمک های معیشتی، مالی و رفاهی، جلسه با وفاق و رضایت مندی لازم در ساعت ۱۵:۳۰ به پایان رسید.

مشاهده خبر از سایت منبع

اشتراک گذاری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *